Kişisel Bilgiler
Doktor Adı Soyadı Uzm. Dr. Ülkü SARPKAYA
Birincil Uzmanlık Fizik Tedavi
Deneyim 20 Yıl
Eğitim & Öğretim
Tıp Eğitimi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi
Uygulama Alanları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlığı

Sosyal Medya

Biyografi

1998’de Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.

2004 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanlığını aldı.

Tamamlayıcı tıp metodlarıyla ilgili özel uzmanlık alanları Proloterapi, Nöralterapi , Akupunktur, Ozon Terapi, Mezoterapi ve PRP’dir.

2007

Gazi Üniversitesi Akupunktur Eğitim Programına katıldı. Akupunktur Eğitim Sertifikasını aldı.

Ankara Akupunktur ve Tamamlayıcı Tıp Derneği Mezoterapi kursuna katıldı.

European Cooperation of Medikal Ozone Societies, Ozon terapi eğitimi aldı.

2008

Bilimsel Tamamlayıcı Tıp ve Regülasyon Derneği Detoksifikasyon – Şelasyon Eğitimi ve Kulak Akupunkturu eğitimlerini tamamladı.

2009

2006 yılında başladığı Nöralterapi eğitimini 2009′ da tamamladı.

Huneke’ye Göre Bilimsel Nöralterapi ve Regülasyon Derneği mezuniyet sertifikasını ve IGNH (Internationale Medizinsche Gesselschaft für Neuraltherapie nach Huneke) URKUNDE almaya hak kazandı.

2011

Greiswald, Neuraltherapie bei Systemerkrankungen, Teilnahmebestatigung, Arztekammer Mecklenburg-Vorpommern, GERMANY, çalışmalarında bulundu.

2013

5. Ulusal Osteoporoz Sempozyumu kapsamında düzenlenen PRP ( Platelet Rich Plasma) kursuna katıldı.

Op. Dr.Hasan Doğan’ın kurucusu olduğu Bilimsel Proloterapi Derneği’nde eğitimlerini tamamladı ve Bilimsel Proloterapi Derneği eğitmenlerinden oldu.

2015

GAPS Practitioner Training – Dr. Natasha Campbell – Mc Bride

Tamamlayıcı tıp ile ilgili pek çok kongre, sempozyum, seminer katılımları olan Uzm. Dr. Ülkü Sarpkaya Proloterapi, Nöralterapi, Akupunktur, Ozon Terapi, Mezoterapi ve PRP metodlarını Ataşehir’deki Dr Ülkü Sarpkaya Proloterapi ve Sağlıklı Yaşam Kliniğin’de uyguladı.

2018

Özel Ataşehir Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Müessesini kurdu. Romatizmal, nörolojik, ortapedik, hastalıklarda modern fizik tedavi ve rehavbilitasyon teknikleri ile hastalarına çözüm sunmaya devam etmektedir.

Doctors Achievements

Behind the word mountains, far from the countries Vokalia and Consonantia, there live the blind texts the word.

Hasta Görüşleri

35 yıldır migren hastasıyım. Ev ve iş yaşamımı migren zorlaştırıyordu. Dr. Ülkü Sarpkaya'yı TV'den gördüm. Mersin - Silifke'den hemen İstanbul'a geldim. Ülkü hanımla proloterapi ve nöralterapiye başladık. İlk kürden sonra %50 iyileştim. 2.kürden sonra %90 iyileştim. Şu anda inanılmaz iyiyim. Yaşamımı daha kaliteli hale getirdim. Gördüğüm tedavilerle haftasonu ailemle vakit geçiriyorum.

Özlen Işık KATI

18.07.2014’te tüm vertebra (omurga) MI’ı çektirdim ve Dr. Ülkü Hanım’ın iğnelerine teslim oldum. Ayda 1’er kez olarak 3 kez tedavi aldım. 13.07.2015’te tüm omurga MR’ında gözle görülen iyileşme boyun bölgesindeki 3 fıtığın neredeyse belirsiz hale gelmesiydi. Bel bölgesindeki fıtıklarda da gerileme görüldü. İşimin mecburi olarak sürekli eğilip, yüksek ayakkabılarla koşar adım yapılması ve çok ağır yükler taşımayı gerektirmesi, ayrıca doktorların sevmediği şekilde rotasyon hareketi ile yapmış olduğum spor egzersizlerini, Ülkü Hanım’ın da yapılmaması gerektiği yönünde tavsiye ettiği şekilde yapmamış olsaydım, bu bölgede de gözle görülür iyileşme olabilirdi diye düşünüyorum. 1 yıl ara ile farkı görerek en kısa sürede tedavime devam edeceğim. Dr. Ülkü Hanım’ın elinin bu işe yatkınlığı, el çabukluğu, işine; daha da önemlisi insan faktörüne saygısı ve şifa dağıtma isteği bir araya gelince karşımda insan sağlığına hizmet için yaratılmış bir doktoru bulmak güven verdi. Hastanın kendisini, güvendiği hekimin ellerine teslim etmesi kadar, iyileşme sürecinde öne çıkan bir faktör yoktur.

Gülay SALİHOĞLU

Ameliyatım sonrası tedavilerinizle sayenizde sağlığıma kavuştum. Size minnettarım. İyi ki varsınız.

Eski Yalova Valisi – Esengül CİVELEK

Kalp doktoruma gidip obezite tanısını gördükten sonra sizinle tanıştım.
Kendi çabamla veremediğim kilolardan akupunktur tedavisi ile sayenizde ve sağlığımı koruyarak kurtuldum. Çok teşekkür ederim.

Bedriye TOKER

Altı seans sonucunda çekilen MR’da tamamen fıtıklarımın geçtiği görüldü.
Şu anda eski ağrılarımdan kurtuldum ve bu yöntemi başarıyla yapan Dr. Ülkü Hanım’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Müjgan KOÇAL

Boyun ve bel fıtığından çektiğim dayanılmaz ağrılardan beni kurtaran, her zaman dostluk, ilgi ve sevecenliğiyle yanımda olan, bilgili, araştırmacı ve değerli insan Sayın Dr. Ülkü Sarpkaya Hanım’a sonsuz teşekkürlerimi iletir, benzer şikayetleri yaşayanlar için en doğru adres olarak öneririm. Her zaman yanımızda olun Ülkü Hanım.

Av. Ufkay Demirci

Merhaba, Ben Faruk Kar Ultra Maraton ve Macera yarışçısıyım iki yıl önce iznik ultra maratonunu (130 km) koşarken 42 nci kilometrede dizimde ki ağrı yüzün den yarışı bırakmak zorun da kaldım. Hemen gerekli röntgenler çekildi. Tanı Bilateral patella femoral kondrapati yaklaşık 6 ay çeşitli tedaviler denedim sonuç yok bunun üzerine ameliyat olmaya karar verdim ve iki dizimden oldum 8 ay sonra koşmaya tekrar başladım ama ağrılarım devam ediyordu bunun üzerine yakın bir doktor arkadaşım kendisi de ultra maraton koşucusu aynı sorunun kendisinde de olduğunu fakat ameliyat olmadan proloterapi yaparak tedavi olduğun söylemesi üzerine hemen Ülkü Hoca yı buldum ve üç seans yaparak 2015 te 250 km Likya Ultra Maratonunu başarıla bitirdim şimdilik ara ara ağılarım olmasına rahmen koşabiliyorum yarışıyorum gayet keyifliyim. Ülkü Hocam her şey için Teşekkürler.

Faruk Kar

Merhaba ben daha önce hatalı iki bel fıtığı ameliyatı olan sonucunda özürlü kalan ve hatta bu ameliyatlara bağlı olarak yeni bir bel fıtığı olusan hastayım. Cerrahlara gittiğimde üçüncü ameliyat neticesinin çok riskli olduğunu öğrendim ve çaresizlikle arastırmaya başladım. Altı bel fıtığı olan ve sayın dr ülkü sarpkayanın ameliyatsız proloterapi ile tedavi ettiği ve fıtığın kesinlikle geri dönüşümü olmadığını söyleyen öğretmen arkadaşım sayesinde dr hanıma ulaştım ve hemen tedaviye başladık. Bırakın yürümeyi yatakta dahi dönemezken ikinci seanstan sonra evde yürümeye başladım. Üçüncü seanstan sonra ise eski kaliteli yaşamıma geri döndüm. Daha önce hatalı ameliyat geçirmiş biri olarak asla dr tavsiyesinde bulunmazken sn dr ülkü sarpkaya hanımı gönül rahatlığı ile aile cevreme arkadaşlarıma ve sosyal medyadaki takipçilerime öneriyorum. Önerim neticesinde kendisine gidip tedaviye başlayanlarında memnuniyet dönüşümlerini alıyorum. Sihirli ellere çok güzel kalbe sahip olan dr um sayın ülkü sarpkayaya burda tekrar tesekkürlerimi sunarım. Size ve sizin gibi dr lara ihtiyacımız var.

Feza Dinçer