Altın iğne radyofrekans nedir?
Altın iğne radyofrekans uygulaması; yüz, dekolte bölgesi ve ellere uygulanan ve ciltte gençleşme sağlayan bir teknolojidir. Altın iğneler ile doğrudan dermis tabakası içine radyofrekans enerjisinin aktarılması sonucu fibroblast hücrelerinin uyarılması sağlanarak yeni kollajen üretimi başlatılır. Burada kullanılan iğneler altından yapıldığı için bu yöntem “altın iğne” olarakta adlandırılmaktadır.

Altın iğne radyofrekans uygulamasının avantajları nelerdir?
VİVACE ALTIN İĞNE RADYOFREKANS uygulaması son derece konforlu olmakla birlikte; uygulama öncesi anestezik kremler ile oluşabilecek ağrı hissi minimale indirilmektedir. Radyofrekans uygulamasının her mevsimde yapılabilmesi, lazer uygulamalarına göre bir avantaj göstermektedir. Altın iğne uygulamasının etkinliği
Cgf-PRP hazırlanıp sürülerek daha da arttırılır. Konsantre şekilde elde edilmiş olanCgf- PRP’ de bulunan yüksek yoğunluklu ve etkili büyüme faktörleri, kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını sağlar. Böylelikle dokunun tamiri ve yenilenmesi sağlanır.

Güzellik ve estetik amaçlı cilde yapılan Altın iğne radyofrekans+Cgf-PRP uygulamalarıyla; cildin yenilenmesi, kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin giderilmesini mümkündür.
Altın iğne radyofrekans ile birlikte cgf-PRP uygulaması yapıldığında iki güzel tedavinin etkinliğinin arttırılması sağlanır. Yani 1+1=2 değil 3 olmaktadır.

Altın iğne radyofrekans uygulamasında kullanılan solüsyonlar nelerdir?
Altın iğne radyofrekans uygulamasında altın iğne başlıklarıyla ciltte porlar açıldığında uygulanan solüsyonları cilt adeta sünger gibi emmektedir. Kişinin kendi kanından hazırlanan Cgf-PRP veya Mezoterapi solüsyonları çok daha güzel emilir. Ve tedavinin etkinliği artar.

HANGİ AMAÇLA ve KAÇ SEANS UYGULANIR?
Altın iğne radyofrekans kişinin ihtiyacına göre haftada 1 veya 2 kezden,3-4 haftada bire kadar uygulanabilir. Genelde 3-4 kez uygulama yapmak yeterlidir. Ama cilt lekelerinde veya ciltte kırışıklığın fazla olduğu durumlarda daha fazla uygulama yapmak gerekebilir.

 

Yasal Uyarı:Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.