OZON TEDAVİSİ nedir?
Ozon üç oksijen atomundan oluşan bir kimyasal bileşiktir (O3).Atmosferik oksijene (02) nazaran çok daha yüksek enerji taşıyan bir yapıya sahiptir.

OZON TEDAVİSİ nasıl etki eder?
Ozon tedavisi uygulanıldığında,kişinin dokularında oksijen daha iyi kullanılır,bağışıklılık sistemi düzenlenir ve vücudun serbest radikaller ile savaşması sağlanır.Ayrıca beyindeki dolaşım bozukluklarında olumlu etkileri mevcuttur.

Anti-aging amaçlı günllük yoğun çalışma temposu,stres,bedensel ve zihinsel yorgunluktan kaynaklanan sorunlar ozon tedavisine çok iyi yanıt verir.

OZON kaç seans uygulanır?
Haftada 1 veya 2 kez olmak üzere toplam 10-12 seans uygulanır.

Ozon tedavisinde ne kullanılmaktadır?
Medikal kullanım amaçlı Ozon,özel jeneratörler aracılığı ile medikal oksijenden elde edilir.Medikal ozon daima saf ozon ve saf oksijen karışımı şekllinde kullanılır.

Ozon tedavisinin uygulama teknikleri nelerdir?
Majör ozon tedavisi:Hastanın kendi kanı özel bir şişeye alınarak (50-100 cc) içine ozon oksijen karışımı gaz verilir.Yoğun oksijenlenmiş kan terkar hastaya geri verilir.Genel sağlık problemlerinin önlenmesi amacıyla koruyucu hekimlik için, antiaging (yaşlanmanın geciktirilmesi),sistemik hastalıklar ,bağışıklık sistemi sorunları,dolaşım bozukluklarında,viral hastalıklar için kullanılır.

Rektal Uygulama: Ozon oksijen gaz karışımının rektal yolla verilmesi yöntemidir.Özellikle bağırsak ve karaciğer hastalıklarında bu yöntem kolay ve etkilidir.Ozon hassas bağırsak mukozası tarafından hızla emilerek sisteme katılır.

Minör ozon tedavisi: Hastadan 3-5 cc kan alınır,ozon oksijen gazı ile karıştırılır ve intramuskuler (kas içine enjeksiyon)olarak uygulanır.Bu yöntem immun sistemin güçlendirilmesi için allerjik hastalıklarda etkilidir.

OZON tedavisinin yan etkisi var mıdır?Bütün tıbbi uygulamalar gibi ozon tedavisininde dikkatli ve özenle yapılması gerekir.Ozon konsantrasyonu ozon terapisi konusunda eğitimli hekim tarafından hastanın durumuna ve tanısına göre ayarlanır.

Yasal Uyarı:Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.