PRP nedir?
‘Platelet rich plasma’ trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazma uygulaması ile yapılan bir tedavi metodudur.

PRP nasıl etki eder?
Konsantre şeklinde elde edilmiş olan PRP’de bulunan yüksek yoğunluklu ve etkili büyüme faktörleri,kollajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını sağlar.Böylelikle dokunun tamiri ve yenilenmesi sağlanır.

PRP hangi amaçla  ve kaç seans uygulanır?
Eklem içine yapılan uygulamalarla eklemlerde doku tamiri yapmak,iyileşme sağlanarak ilgili eklemin ağrısının geçmesi mümkün olmaktadır.Ayrıca tenisç dirseği gibi tendon – bağ zedelenlemerinde de iyileşme sağlanarak ağrının geçmesi sağlanır.

Güzellik ve estetik amaçlı cilde yapılan uygulamalarla; cildin yenilenmesi,kırışıklık ve akne izleri gibi cilt problemlerinin önemli ölçüde giderilmesini  mümkündür.

PRP tedavisi hastanın ihtiyacına göre 3 veya 4 PRP kez yapılır.

PRP enjeksiyonlarında kullanılan solüsyonlar nelerdir?
Kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirelerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen ‘ platelet yönünden zenginleştirilmiş plazmanın ‘ yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.

PRP tedavisinin YAN ETKİSİ VAR MIDIR? Bütün tıbbi uygulamalar gibi PRP tedavisinin de dikkatli ve özenle yapılması gerekir.Kişinin kendi kanından hazırlanan bir serum olduğu için yan etkisi yoktur.

Yasal Uyarı:Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.