Proloterapi ile Bel Fıtığı (H. Ç. Ö. – Yalova)

Bel ve her iki bacağa yayılan ağrı, nörojenik kladikasyo tarifliyor. Son 6 aydır şikayetleri şiddetlenmiş ve yürüme mesafesi 100 metrenin altına inmiş. Hastaya 6 seans proloterapi uygulaması sonrası bel ağrısı düzeldi. Ağrısız rahat yürüyebiliyor, nörojenik kladikasyo düzeldi.

Hastanın tedavi öncesi ve sonrası MR’ları karşılaştırıldığında tedavi öncesi MR’ında spinal kanal ön-arka çapı 10 mm olup spinal stenoz mevcut. Fasetler dejenere ve ligamentum flavumlar hipertrofik. İnterpedinkuler mesafe ve lateral reseslerde daralmış. Tedavi sonrası MR’ında spinal kanal çapı 12 mm ve faset artropati bulguları gerilemiş. Kanal daha rahat izleniyor.


Proloterapi ile Kalça Ağrısı

Sağ kalça ağrısı avansculer nekroz, 2 aydır sağ kalça ağrısı, yürürken ve işinde çömelip kalkarken ağrı nedeniyle kısıtlanma.  Hastaya 3 hafta aralıklarla PROLOTERAPİ ve Eklem içi OZON uygulandı. Hastanın kalça ağrısı düzeldi. Ağrısız yürüyebiliyor, işine ağrısız devam edebiliyor. Mayıs ve aralık tarihli iki MR karşılaştırıdığında eski MR’da sağ kalça ekleminde effüzyon, koksofemoral eklem yüzlerinde kondrolamazi, yaygın subkondral erozif sinyal değişiklikleri ve kemik iliği ödemi izleniyor. Yeni MR’da ise effüzyon ve kemik iliği ödemi kaybolmuş. Erozyon alanları iyileşmiş izleniyor. Sağ kalça eklemi normale yakın.


Proloterapi ile Boyun Fıtığı (F. A. – Yalova)

Proloterapi ile Boyun Fıtığı  Boynundan her iki koluna yayılan ağrısı son 2 aydır şiddetli ve sağ koluna yayılan uyuşma şikayetleri olan hastaya 6 seans proloterapi uygulandı. Hastanın ağrı ve uyuşma şikâyetleri bu seanslar sonrası düzeldi. Hastanın eski ve yeni MR görüntüleri karşılaştırıldığında sagittal planda eskiden C5-6 düzeyinde hard disk protruzyonu mevcuttu. Anterior subaraknoid mesafe oblitere olup spinal korda temas izleniyordu. Benzer şekilde C4-5 düzeyindede anterior subaraknıid mesafe belirgin daralmıştı. Kontrolde hastanın kliniği ileri derecede düzelmişti. MR2ında C5-6 düzeyinde fıtığın gerilediği ve kord basısının ortadan kalktığı izleniyor. BOS mesafesi açılmış.


Poloterapi ile Diz Tedavisi 

Her iki diz ağrısı yürürken şiddetleniyor, merdiven inip çıkamıyor.Gece diz ağrısı uykudan uyandırıyor. 6 SEANS proloterapi sonrası hasta rahat yürüyebiliyor, gece rahat uyuyor ve merdiven inerken hafif ağrı hissediyordu. Hastanın tedavi ve öncesi sonrası diz eklem grafileri karşılaştırıldığında eklem mesafesinde belirgin iyileşme gözlendi.

Yasal Uyarı:Sayfa içeriği sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.