SİGARA BIRAKMA

Sigara bağımlılığı tedavisinde biofoton, vücut ve kulak akupunkturu tekniklerini kullanmaktayım. Bu tedavi protokolü ile vücudumuzda doğal olarak bulunan seratonin, enkefalin ve endorfin salınımı gerçekleşir. Yöntemin temel avantajı yoksunluk yaşamadan (konsantrasyon bozukluğu, sinirlilik, huzursuzluk vs…) sigarayı bırakabilmenin mümkün olmasıdır. Ozon ve şelasyonuygulanılarak sigaranın toksik etkileri vücuttan hızlıca uzaklaştırılır.

Sigarayı bırakmak için kişisel kararlılık çok önemlidir. Sigarayı gerçekten bırakmak isteyen ve yoksunluk semptomlarından dolayı başarısız olan veya cesaret edemeyen hastalarda başarılı sonuçlar almak mümkündür. Çevre veya ebeveyn baskısıyla sigarayı bırakabilmek mümkün değildir. Bu yüzden sigarayı bırakabilecek adaylar birinin ikna yoluyla getirdiği değil kendi isteği ile kliniğe gelen olgulardır.

Uyguladığım yöntemde hastalarımdan aldığım temel geri dönüş sigarayı halen sevdiklerini söylemeleri ancak artık aramadıkları ifade etmeleridir. Vücuda reseptör düzeyinde bir çeşit format atıldığı için mental olarak sigara ile ilgili keyif veren deneyimler unutulmasa da vücut sigarayla hiç tanışmamış gibi istek duymamaktadır. Sisteme giren virüsü temizlemek için bilgisayara format atmaya çok benzer bir mekanizma kullanılır. Diğer yöntemlere olan temel üstünlük burada ortaya çıkmaktadır. İlaç ve nikotin bandı gibi uygulamalarda vücuda sigarasızlıkla baş etmek için semptomları gizleme veya iğrendirme yolu ile yardımcı olunmaya çalışılır. Ancak tedavi esnasında ve sonrasında oldukça mutsuz olan hasta belli bir süre sonra etkiler ortadan kalkınca eski temposundan daha yoğun bir şekilde sigaraya dönmektedir. Bu yöntemlerle sigarayı bırakabilen hastalar ise zaten herhangi bir yönteme ihtiyaç duymadan bırakabilecek irade veya ihtiyaçta olan guruptur. Kanımca yaşamış oldukları tatsız deneyimin boşa gitmemesi için iradelerini oldukça zorlayan bu başarılı gurubu tebrik etmek gerekir.

Hangi yöntemle olursa olsun sigara acilen ve öncelikli olarak bırakılması gerekli önemli bir sağlık sorunudur. AKUPUNKTUR ile kombine uyguladığım Alman ekolü BİOFOTON sayesinde aldığım sonuçlardan son derece memnunum. Yaklaşık 10 yıldır uyguladığım bu yöntemlerle başta yakınlarım olmak üzere yüzlerce hastamın geri dönüşümsüz olarak sigarayı bıraktıklarını görmek benim için ciddi gurur ve sevinç kaynağıdır.